Bosphorus Hair Center for Hair Transplantation

Ortaklar cad H.yumuşak Apt:no:1/4 Mecidiyeköy

Bosphorus Hair Telefon +90 (212) 217 78 08

Whatsapp: 24/7 +90 (544) 472 65 48

Hizmetlerimiz

Saç ekim hizmetleri, Fue saç ekimi, Estetik cerrrahi, İstanbul saç

Tüekiye'nin saç ekim firması

Bosphorus Hair Hizmetleri

Bosphorus Hair Saaç ekimi, kaş ekimi, fue ile saç ekim, estetik cerrahi

dp-icon-1

Saç ekimi

Saç ekimi nedir ? saç ekim yöntemleri, en iyi saç ekim yöntemi Kalıcı saçların yoğunlaştığı sık bölgeden alınarak seyrek olan saçlı bölgeye transferine yapılan işleme saç ekimi denir. Saç ekimi sonrası saçlar önce dökülürler ardından yeilenen hücreler ile tekrar çıkan yeni saç kökleri hastanın artık dökülmeyen ve sağlıklı düzenli büyüyen doğal saçlara kavuşmasıdır.. Saç ekimi yöntemi; tek, tek saç kökleri toplanma işlemi ile transfer edildiği FUE saç ekimi diye bilinen bu yöntemle veya saç köklerinin kavun dilimi diye tabir edilen bir hamlede alındığı klasik bir yöntemle foliküler ünit trasferi yani (FUT) şeklinde yapılabilir.

dp-icon-2

Fue saç ekimi

FUE “Folicular Unite Extraction” teriminin kısaltılmsı sonucu oluşan bir kelimedir. Saç köklerinin hiç bir şekilde kesi (kesik) izi olmadan, dikiş hiç bir şekilde uygulanmadan 0,6-0,7mm çapında uygulanan özel punch uçlarına sahip mikromotor denen aletlerle teker, teker foliküler üniteler halinde saçlı deriden vede vücudun uygun kıllı olan bölgelerinden çıkarılması işlemine verilen addır.

Fue saç ekimi devamı
dp-icon-3

Saç sakal kaş ekimi

Saç ekimi ve Saç sakal kaş ekim işlerinizde Bousphours Hair olarak özenli ve profesyonel ehil kişilerce papıldığını bilmenizi isteriz. Hastane ortamında yapılan saç ektirme işlemleri için daha detaylı bilgi ve bilgilendirme için Uzman ekibimizle görüşmenizi tavsiye ediyoruz.

departments-bg

Saç Ekimi Nedir, Tedavileri

panel-img

Biz İnsanların dış görünüşünde oldukça önemli unsurların başında saç gelmektedir. Bay ve bayan da en önemli aksesuar saç dersekyanlış söylemiş olmayız. Her bir bireyin kişisel özellikleri arasında ilk sırada ki özellik saç özelliğidir. More Details

panel-img

PRP denince akla ne gelmeli ( Platelet Rich Plasma) nedir? Platelet yönünden zengin plazma anlamında PRP, bir kişiden alınan küçük miktarda alınan kanın bir seperasyon sistemi yardımı ile kendi içerisinde bileşenlerine ayrıştırılması işlemi platelet (trombosit), lökosit, büyüme faktörleri vede stokin adı verilen hücrelerin yer aldığı tabakasının konsantre halde tekrar aynı kişilere enjeksiyon yoluyla geri verilmesi işlemleridir. PRP Uygulamaları sağlıklı ortamlar olan hastane ortamında gerçekleştirilir. P.R.P. tedavi yöntemi çok uzun yıllardır Avrupa aynızamanda Uzakdoğu’da uygulanan bir tedavi yöntemi olarak bilinmektedir. Uzmanlar saç dökülmesi sorunu yaşayan kişilerin ve saçlarında incelme ya da seyrelmelerin başlamış olduğu kişilere PRP tedavisini doktorlarımız önermektedirler. PRP tedavisi ile zayıflayansaçın, incelmeye başlayan saç köklerinin canlanarak daha etkili bir şekilde tekrar sağlığına kavuşur.

FUE ile Kaş Ekimi

Kıl kökü nakilleri arasında, en fazla özen isteyen ve en fazla dikkat gerektiren uygulama kaş ekimidir. Kaş yüzde, en belirgin yapı olduğu için; ekim açısı, ekim yönü, ve belirlenen kaş şekli uzman hekim tarafından çok dikkatli dizayn edilmelidir. Kaş dökülmesi, genellikle uzun süre aynı bölgeden kaş alımı yapılması, saç kıran gibi cilt hastalıkları, kalıcı makyaj, kemoterapi tedavisi, vb. sonucunda oluşur. 1-2 yıllık bekleme süreci sonunda yerine gelmeyen kaşlarda, kaş ekimi yapmak gerekmektedir. Kaş ekimi saç ekimi gibi ense bölgesinin en alt bölümündeki nispeten ince kıllardan çıkarılmaktadır. Ense bölgesinde var olan bu kıllar mikromotor yardımı ile en ince punchlar kullanılarak toplanmaktadır. Enseden çıkarılan kıl köklerinin, kaş ekimi için tekli olması tercih edilir. Çoklu greftler kaşın doğallığını bozmaktadır.

FUE Sonrası Süreç

Saç ekim işlemin de iyileşme süreçleri son derece kolaydır ve hızlıdır. Fue tekniği ile günümüzde uygulanan teknolojik gelişmeler ile işlem sonrasında hastalar daha konforlu ve ağrısız, sancısız bir süreç geçirebilmektedirler. İşlemin cerrahi bir işlem olmadığı için iyileşme sürecinin çok hızlı gerçekleşmesini de hızla sağlamaktadır.

Saç ekimi

sonrasında kabukların dökülme süresi tam olarak 10-12 günlük bir süreçte gerçekleşmektedir. Bununla birlikte hastaların birçoğu işlemin 2. 3. gününde uygun şapka ve benzeri materyaller kullanarak sosyal ve iş hayatlarına sorunsuz bir şekilde devam etmektedirler. 10. günün sonunda baş üzerinde bulunan minik kabuklar yavaş, yavaş dökülerek deri normal görünümünü almaya başlamış sağlığını kavuşmak için yol almış demektir. Genel kural olarak, Bölgeye ekilen saçlar işlemin 1. haftasından itibaren peryodik olarak dökülmeye başlar ve bu dökülmeler yaklaşık 2 ay gibi bir süre devam eder. Dökülen saç kökleri, kişiye göre farklılık gösterse de ortalama 2 veya 2,5 ay sonra kalıcı olarak canlılık başlar. Ortalama olarak işlemin 6. ayından sonra saç ekim yapılan bölgede belirgin bir değişiklik gözle görülür bir şekilde fark edilir. Bu süreç başın ön kısmında ortalama 12 ile 15 ay gibi , tepe bölgesinde farklılık gösterebilmektedir buda yaklaşık olarak 18-20 ayda tatmin edici sonuçların alınması demektir.

Saç Mezoterapisi

Saç mezoterapisi saçlarda ki dökülmeyi durdurmak, saça doğal canlılığını tekrar kazandırmak amacıyla uygun ilaçların saçlı derinin altına küçük iğneler yardımıyla enjekte edilmesi yöntemidir.

Mezoterapi Nedir?

Mezoterapi, tedaviye göre özel olarak hazırlanmış ilacın cildin 1 ila 6 cm altına enjekte edilmesi şekline dayanan bir tedavi yöntemidir. İlk olarak Fransız doktor Dr. Michel Pistor tarafından 1952 yılında kullanılmaya başlanmıştır.
Mezoterapi Hangi Tedavilerde Kullanılır?

Saç dökülmelerini önlemede

Bölgesel zayıflama tedavilerinde

Selülitleri gidermede

Hamilelikte oluşan çatlakların tedavisinde

Yüz gençleştirme tedavilerinde

Akne ve yara izlerinin tedavisinde

Saç Mezoterapisi Hangi Tür Dökülmelerde Etkilidir?

Saç dökülmelerinin çeşitli nedenleri olmakla birlikte mezoterapiye cevap veren dökülmeler arasında metabolik, stresden kaynaklanan, mevsime bağlı dökülmeler ve gebelik sonrası ani dökülmeler bulunmaktadır. Diğer hormonal / genetik dökülme tiplerinde ise destekleyici bir tedavi yöntemidir.

Saç Mezoterapisi Her Kişiye Uygulanır mı?

Kalp yetmezliği bulunan kişilerde,

Diyabet hastalarında,

Böbrek rahatsızlığı bulunan kişilerde,

Hamilelik / emzirme döneminde,

Antikuagülan tedavisi gören hastalarda mezoterapi uygulaması yapılmamaktadır.

Tedavi Süreci
Tedavi, hazırlanan karışımın saç derisi altına enjekte edilmesi şeklindedir. Mikro enjektörlerle yapılan işlem ağrısız ve acısızdır yada tolere edilebilecek düzeydedir. Hasta tedaviden sonra gündelik yaşamına devam edebilir. Tedavi sonuçları 2. seanstan itibaren görülmeye başlar.

panel-img

Hastanemizde uygulanan saç ekimi işlemlerinde çok yüksek sayıda saç kökü miktarlarının özenle nakledilmesi, tek seansta saç ekimi yaptıranlara memnuniyet verici sonuçlar ortaya çıkmasını, özellikle işlemler sonrasında kişilerin kısa süre içerisinde güncel yaşamlarına hızlı bir şekilde dönebilme konforuna sahip olması ve hastanemizde yalnızca FUE ile saç ekimi gerçekleşmektedir. Neden FUE sayfamızdan Fue hakkında bilgi alabilmeniz mümkündür. Saç ekim işlemi içerisinde deri üzerinde ki doku iyileşmesini en kısa sürede sağlaması, aynı zaman da saç köklerinin uzun sürede canlı vede sağlıklı kalmasını sağlaması ve saç köklerinin ekildiği tüm bölgede tekrar kişinin vücuduna tam bir uyum sağlaması sebebi ile saç ekimi PRP desteği ile profesyonelce uygulanmaktadır. PRP (Platelet Rich Plazma) doku iyileşme sindeki rolüyle tıpta birçok tedavide uygulanmaktadır. Özellikle yaralanmalarda ve sakatlıklarında dokuyu normalden 2 kat hızla iyileştirmesi ile dikkat çekmiştir. Günümüzde sıkça uygulanan bir tedavidir. Sac ekiminde tecrübe ve deneyim sahibi hekimler tarafından saç ekiminde Fue tekniği ile uygulanmaktadır. PRP tedavisi büyüme faktörü sayesinde hem dış ortamda saç köklerinin sağlam kalmasına olanak sağlamakta, hem de ekildiği tüm yerde içerdiği yep yeni mikro damar oluşturucu büyüme hormonu aracılığı ile kısa süre içerisinde saç köklerine oksijen ve besinler sağlamaktadır. Yapılan bu işlemler sonrasında ise saç çıkış hızının artmasında çok daha etkili olmaktadır. Doğal saç çizgisi ve önemi

Doğal saç çizgisi ve önemi Saç ekimi